Zbożowe i strączkowe

Produkty zbożowe oraz zboża są podstawą zdrowej, odżywczej diety. Powinny stanowić około 40% dziennego pożywienia. Produkty zbożowe stanowią istotne źródło błonnika pokarmowego. Odpowiednie jego spożycie wspomaga redukcję masy ciała, korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego oraz przynosi znacznie wiele innych korzyści dla zdrowia. Poza błonnikiem produkty zbożowe, a w szczególności te pełnoziarniste, dostarczają do organizmu także składniki mineralne, witaminy z grupy B oraz węglowodany złożone.

BadaPak oferują bardzo szeroką gamę produktów zbożowych. W swoim asortymencie posiada liczne rodzaje kasz, które od dłuższego czasu królują na naszych stołach i idealnie nadają się do dań jednogarnkowych. Ponadto oferta produktów zbożowych obejmuje liczne rodzaje otrębów oraz płatków między innymi płatki orkiszowe, jaglane, owsiane, gryczane, kukurydziane i wiele innych. Z całą pewnością, każdy odnajdzie swój ulubiony produkt. BadaPak posiada liczne rodzaje mąk. Jest to produkt niezastąpiony w naszej kuchni, stosowany do tworzenia pysznych wypieków, panierowania mięs, zagęszczania sosów, przygotowywania makaronów i deserów. Można powiedzieć, że mąka jest jednym z najbardziej uniwersalnych produktów spożywczych. Dlatego warto poznać wszystkie jej rodzaje i dopasować do kulinarnych potrzeb najlepszą z nich. W sklepie BadaPak znajdziemy mąki między innymi takie jak gryczana , kokosowa, migdałowa, z kasztanów, z pestek dyni, z amarantusa, a także te „tradycyjne” jak pszenna, ziemniaczana czy kukurydziana. Produkty zbożowe to także makarony i ryże. Sklep tu również oferuje bogaty wachlarz produktów.

Warto wspomnieć, iż wiele z nich posiada certyfikat BIO oraz pochodzi z polskich upraw. Wspierajmy zatem nasze produkty. 

Produkty strączkowe uznawane są za bardzo odżywcze składniki diety. Przy tym są dość tanie i ogólnie dostępne. Jedną z najważniejszych ich zalet jest duża zawartość białka, węglowodanów oraz błonnika. Znajdziemy w nich liczne minerały, witaminy oraz niezbędne kwasy tłuszczowe. Produkty strączkowe cieszą się popularnością wśród wegetarian. Białko w nich zawarte z powodzeniem zastępuje białko zwierzęce.

BadaPak do zaoferowania ma liczne odmiany różnych produktów strączkowych. W asortymencie sklepu znajdziemy fasole tradycyjne oraz te pochodzące z różnych stron świata np.; fasola czarne oko, mung, pinto czy adzuki. Interesująca jest także oferta grochów oraz soczewic.

Wszystkie oferowane produkty są dostępne w licznych wariantach wagowych oraz w bardzo atrakcyjnych cenach.